Abarth 500 Tekne Oldu!

Otomobiller ve tekneler zaman zaman bir araya geliyor. Zaten pek çok otomotiv firması da tekneler ve yatlar için motorlar üretiyor. Monako’da düzenlenen Top Marques 2024’te Scorpion’un 75. yıldönümünü kutlamak için Abarth Offshore‘un dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Car Off Shore tarafından üretilecek olan tekne, Abarth 500 şeklinde tasarlandı. 

Aracın metalik yeşil rengi, ışık aldıkça alacalı şekilde parlıyor. Yollarda gördüğümüz Abarth 500’lere benzeyen araç, Riva yarış egzozları ile birlikte 230 beygirlik bir hidrojet motor kullanıyor. Katlanır kaputlu sert bir tavana sahip olan tekne, Besenzoni imzalı şok emici çelik destek üzerine yerleştirilmiş iki deri koltuğa ve dört noktalı kemerlerle Abarth’ın tarzını yansıtıyor. 

Bu ilk Abarth tekne değil

Teknenin standart donanımına 4 hoparlörlü bir Garmin stereo sistemi ve gösterge panelini ses tahtası olarak kullanan bir subwooferdan oluşuyor. Opsiyon listesinde ise dış ve kabin için estetik özelleştirmelerde farklı alternatifler sunuluyor. Bu özel tekneden toplamda 500 adet üretileceği belirtiliyor. 

Öte yandan bu tekne, Fiat 500 ya da Abarth 500 grubunda gördüğümüz ilk tekne değil. Daha önce de Fiat ve İtalyan girişimci Antonio Pietro Maria Galasso iş birliği yapmış ve Fiat 500 tekneler üretmişti. Bu araçların fiyatı yaklaşık 97 bin euro olmuştu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x